dieta warzywno owocowa

img

Gazeta jakoś nie podaje, dr wypluwa jakieś of and w którym takiego czegoś nie ma. Owszem jest artykulik diecie wegańskiej i wegetariańskiej u dzieci, ale nie bardzo się zgadza z tym, co tutaj napisano. Istnieje bardzo dużo przykładów sportowców, którzy są na tej diecie i odnoszą duże sukcesy w sporcie, więc myślę, że ta dieta jak najbardziej nie przeszkadza, nie wiem, czy pomaga, ale przeszkadzać na pewno nie przeszkadza. Podczas komponowania diety wegańskiej należy zadbać również spożycie produktów bogatych w kwasy omega-3 niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przede wszystkim układu nerwowego (ich niedobór przyczynia się również do występowania depresji).

Zaznaczyłem także że elementem wspólnym dla metod typu opartej na produktach zwierzecych jak i czy jest nie przetworzona żywność niskiej zawartości węglowodanów, lub z niewielkim dodatkiem naturalnych produktów wysokowęglowodanowych typu miód. - uniknąć niedoboru witaminy weganie powinni regularnie spożywać wzbogacone w witaminę pokarmy, takie jak wzbogacone (fortyfikowane) napoje sojowe i ryżowe, niektóre płatki śniadaniowe i analogi mięsa oraz wzbogacone w drożdże, lub brać suplement witaminowy. Wyciąganie tak daleko idących wniosków jak „dieta 1 kcal leczy cukrzycę typu 2” w oparciu przesłanki bardzo słabej próby jest po prostu niedorzeczne.

Niezależnie od produktów na jakich opierałby się jadłospis, niewskazane jest podgrzewanie ich do wysokich temperatur, smażenie, pieczenie. Jednodniowa dieta oczyszczająca ma wspomóc organizm w procesach detoksykacji, oczyścić go ze zgromadzonych zanieczyszczeń. W przypadku chlorelli jakość jest również bardzo ważna, ze względu na jej właściwość pochłaniania toksyn - a czyni to niczym gąbka - jej produkcja musi odbywać się w specjalnie do tego celu zaprojektowanych zbiornikach.

Top