dieta oczyszczająca

img

Warto przy tym pamiętać tym, że do surówek nie można dodawać jakiegokolwiek dressingu - nawet na bazie zdrowych olejów czy orzechów. Budynek może nie zachwyca, bo w niektórych zakątkach czuć jeszcze powiew lat 1 , ale pokoje są ok. W każdym czysto, świeża pościel, ręcznik i sprzątanie na życzenie bez dodatkowych opłat. Organizm podczas stosowania tej diety ma powrócić do stanu równowagi biologicznej, a co za tym idzie wszystkie układy - krwionośny, hormonalny, nerwowy, pokarmowy i inne - mają zacząć działać sprawniej i z korzyścią dla naszego samopoczucia, zdrowia i wyglądu.

Po zakończeniu tej kuracji zaleca się dietę bazującą na nieprzetworzonych lub bardzo nisko przetworzonych produktach roślinnych, gdzie z warzyw i owoców będziemy czerpać połowę kalorii, a drugą połowę z produktów pełnoziarnistych, orzechów i nasion, nierafinowanych olejów roślinnych (oliwa, lniany, z wiesiołka) oraz niewielkich ilości produktów odzwierzęcych traktowanych jako dodatek smakowy, a nie podstawa menu. Po wymianie nabłonka na nowy i zdrowy trawienie wszelkich surowych jarzyn i owoców odbywa się tak jak u ludzi zdrowych, czyli bez żadnych przeszkód. Richarda dokonała odkrycia, że restrykcje kaloryczne przywracają aktywność nieczynnym genom i także enzymom, które są „produktem” genów.

Sama dieta jest dosyć rygorystyczna, ale efekty są. Ja już 4 tydzień jestem na poście warzywno-owocowym z macro bios bar opartym wlasnie na wytycznych dr dabrowskiej. Prywatnie zalecam: wyślijcie dziadków na post i wykład do dr - tam dowiedzą się, co dla wnuków jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem, a co tak naprawdę działa na ich niekorzyść. diecie warzywno-owocowej dr słyszałam już jakiś czas temu, ale hasło „post” odstraszało mnie na tyle skutecznie, że nie zgłębiałam tematu.

Co więcej, kilkudniowa dieta oczyszczająca pomaga pozbyć się z ciała nadmiaru toksyn i zalegających w jelitach zbędnych produktów przemiany materii, reguluje gospodarkę wodną organizmu oraz przyspiesza spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. DIETA stosowana jest w celu dostarczenia do naszego organizmu składników takich jak: witaminy, składniki mineralne, antyoksydanty, które chronią nasz organizm przed działaniem toksyn i wolnych rodników, opóźniają procesy starzenia się skóry. - diety nie powinnaś stosować dłużej niż 2 tygodnie, bo ta dieta wyklucza niemalże zupełnie białko i tłuszcze( znajdziesz je właściwie jedynie w warzywach strączkowych), to jak się pewnie domyślach nie jest zdrowe, bo organizm białka i tłuszczu potrzebuje do przeżycia.

- powolnemu wprowadzaniu produktów możemy w delikatny sposób przygotować przewód pokarmowy na ponowne trawienie ich - tłumaczy, a dodaje - zastosowaniu diety oczyszczającej nie jest konieczne liczenie kalorii, jeśli tylko trzymamy się zasady, że „śniadanie jak dla króla, obiad jak dla mieszczanina, a kolacja jak dla żebraka”. Ponieważ byłam ciekawa, czy mieszczę się w limicie kalorycznym liczyłam kalorie i dziwo strasznie mało wychodziło, ale może to dlatego, że nie piłam tak dużo soków, które mają tych kalorii więcej, a warzywa jak się okazało - naprawdę strasznie mało! przeczytać książki, które wyjaśniają mechanizmy zachodzące w organizmie podczas diety, polecam zwłaszcza „Ciało i ducha ratować żywieniem” oraz „Dieta warzywno-owocowa dr i co dalej”.

Top